• Mikuláš v škole

Vo štvrtok 6.12. zavítal Mikuláš aj do našej školy. Prišiel sa presvedčiť, či si mladší žiaci  plnia svoje školské povinnosti ako sa patrí. Spolu s čertom a anjelom navštívili všetky triedy na 1. stupni, aby deti odmenili za dobré správanie sladkou odmenou, ktorú zakúpilo RZZŠ. Túto milú akciu pripravili žiaci zo žiackej školskej rady, za čo im patrí srdečná vďaka.

• Imatrikulácia prvákov

Po mikulášškej nádielke vo štvrtok 6.12. čakala prvákov ešte jedna dôležitá udalosť- slávnostná imatrikulácia alebo pasovanie za právoplatných žiakov našej školy. Tradične sa tejto čestnej úlohy ujali   členovia žiackej školskej rady, aby pomocou pasovania „ceruzkou pomocníčkou“ premenili malých žiačikov- škôlkarov, na ostrieľaných prvákov. Tí najprv museli dokázať, že už zvládli  učivo z matematiky, slovenského jazyka  a prvouky vyriešením zábavných úloh. Po zložení slávnostného sľubu prváka dostali imatrikulačný list s menom a ceruzku a gumu,  potrebné pomôcky každého žiaka. Gratulujeme prváci!

Mgr. Beáta Oslejová, koordinátor ŽŠR

• Stolnotenisový turnaj

• Stolnotenisový turnaj žiačok a žiakov o Putovný pohár starostu Obce Jablonica

V stredu, 5.decembra 2018 sa uskutočnil v dome kultúry tradične v predvianočnom období stolnotenisový turnaj žiačok a žiakov o Putovný pohár starostu Obce Jablonica.

Prihlásilo sa 20 súťažiacich. Hráči boli rozdelení do piatich skupín. Hralo sa systémom každý s každým. Do finále postúpili víťazi skupín. Po dramatickom súboji sa víťazom turnaja a držiteľom putovného pohára pre rok 2018 stal Kristián Vávra. Na druhom mieste bol Miroslav Macko. Tretia skončila Alexandra Reháková. Hlavným rozhodcom bol Mgr. Ján Miča.

Poďakovanie patrí starostovi obce a obecnému úradu, ktorí zabezpečili veľmi príjemné prostredie a ceny pre víťazov.

• Jablonická trefa 2018

19. novembra 2018 sa konal 8.ročník súťaže v streľbe zo vzduchovky Jablonická trefa.
            Prihlásilo sa 24 dievčat a chlapcov, ktorí boli rozdelení do dvoch kategórii podľa veku. Súťaž
            bola dvojkolová, strieľalo sa na ,,panáčikový“ terč a  na kruhový terč.
            Favoritom bol minuloročný víťaz Matúš Čmarada. Potvrdil istú ruku, dobré oko a pevné
            nervy a umiestnil sa na 1. mieste v kategórii mladších žiakov. Druhú priečku obsadil Adrián
            Čerešník. Trojicu najlepších doplnil Miroslav Bachna. V kategórii starších žiakov bol
            najlepším strelcom Kristián Cebula. Druhé a tretie miesto obsadili Samuel Stančík a Oruc
            Sert.
            Súťaž finančne podporil OcÚ Jablonica a Kynologický klub Barvínek Jablonica.