• Škola v prírode 2022

• Pondelok

Tricklandia

Streda - výlet vláčikom Maguráčikom do Ždiaru a na Strednicu, Tatranské múzeum, Belianska jaskyňa

Vyhodnotenie súťaže v upratovaní si izieb

Kreslíme čo sa mi páčilo v Tatrách

Piatok - Hrebienok a hurá domov

Studenovodské vodopády

Reinerova chata, s pánom chatárom Petrasom

Odchádzame...

• Záhradka do triedy od Kauflandu

• Žiaci 1.A a 3.A sa zapojili do aktivity Moja malá záhradka - Záhradka do triedy, ktorú organizuje Kaufland.

V skorých jarných týždňoch si žiaci zasiali semienka, ktoré na základe prihlásenia sa do súťaže triednou učiteľkou  získali ako pestovateľskú sadu  z Kauflandu.  Každý žiak dostal iné semienko. Po celý čas sa o ne starali a pozorovali, ako im zo zeme vyklíčili a vyrastali malé zelené rastlinky. Všimli si, že niektoré rastlinky vyskočili skôr,  no na niektoré  si museli počkať dlhšie. Žiaci tak  získali nielen skúsenosť s pestovaním priesad, ale spoznali i nové druhy zeleniny.

Deti mali zo svojich rastliniek veľkú radosť. Zistili tiež, že nie vždy sa pestovanie vydarí, a že na prácu záhradkára je potrebná trpezlivosť a húževnatosť. Vypestované záhradky za obe triedy sme odfotili a spolu s kresbou rastlinky- šampiónky fotografie odoslali do súťaže Kauflandu  pre školy.

Svoje úspešne vypestované rastlinky si deti zobrali  domov, kde môžu pokračovať v presádzaní a starostlivosti.

Mgr.Žáková Viera, Mgr. Oslejová Beáta

• Z oslavy Dňa matiek

• Dňa 8. mája 2022 sme oslávili Deň matiek. Stretli sme sa v kultúrnom dome v Jablonici. Žiaci  Materskej školy a Základnej školy v Jablonici si pripravili vystúpenie pre svoje mamičky, babičky, či staré mamy. Na úvod všetkých pozdravil pán starosta. Potom programom pokračovali mažoretky a tí najmenší. Diváci sa určite potešili humornej scénke, kde sa mamičky dozvedeli, čo všetko svoje deti naučili. Hovorené slovo sa striedalo s tanečnými vystúpeniami. Sme radi, že aspoň takouto formou sme mohli vyjadriť poďakovanie za starostlivosť a lásku svojim maminkám a babinkám.

David Černek a Filip Jankovič, IX.A