• Deň pozitívneho myslenia

• V piatok 13. septembra sme v našej základnej škole oslávili Deň pozitívneho myslenia. Deti prišli v žltom oblečení, ktoré symbolizovalo slnko a dobrú náladu – aj napriek tomu, že vonku pršalo. I keď bolo počasie pochmúrne, ukázali sme si, že slnečné dni si môžeme vytvoriť sami – s úsmevom, priateľstvom a pozitívnym myslením. Tento deň nám pripomenul, aké dôležité je hľadať radosť aj v maličkostiach.

• Naspäť v škole

• V pondelok 2. septembra sa na nádvorí našej školy uskutočnilo slávnostné otvorenie nového školského roka. Slnečné ráno privítalo žiakov, rodičov a pedagógov, ktorí sa zhromaždili, aby spoločne začali nový školský rok. Úvodného slova sa ujala riaditeľka školy, ktorá všetkých srdečne privítala a popriala žiakom veľa úspechov v nadchádzajúcom roku. Po nej vystúpil so svojím príhovorom starosta obce, ktorý ocenil prácu učiteľov a podporu rodičov. Zároveň povzbudil deti, aby sa nebáli usilovne študovať a plniť si svoje sny. Po oficiálnej časti sa žiaci spolu so svojimi triednymi učiteľkami presunuli do tried, kde si vypočuli organizačné pokyny na prvé dni školy a porozprávali sa o svojich zážitkoch z prázdnin.

Milí žiaci, želáme vám, nech je tento školský rok plný úsmevov,

pekných zážitkov a úspechov, na ktoré budete hrdí!