• Škola v prírode 2022

     • Pondelok

      Utorok

      Tricklandia 

      Streda - výlet vláčikom Maguráčikom do Ždiaru a na Strednicu, Tatranské múzeum, Belianska jaskyňa

      Štvrtok

      Vyhodnotenie súťaže v upratovaní si izieb

      Kreslíme čo sa mi páčilo v Tatrách

      Piatok - Hrebienok a hurá domov

      Studenovodské vodopády

      Reinerova chata, s pánom chatárom Petrasom

      Odchádzame...

     • Záhradka do triedy od Kauflandu

     • Žiaci 1.A a 3.A sa zapojili do aktivity Moja malá záhradka - Záhradka do triedy, ktorú organizuje Kaufland.

      V skorých jarných týždňoch si žiaci zasiali semienka, ktoré na základe prihlásenia sa do súťaže triednou učiteľkou  získali ako pestovateľskú sadu  z Kauflandu.  Každý žiak dostal iné semienko. Po celý čas sa o ne starali a pozorovali, ako im zo zeme vyklíčili a vyrastali malé zelené rastlinky. Všimli si, že niektoré rastlinky vyskočili skôr,  no na niektoré  si museli počkať dlhšie. Žiaci tak  získali nielen skúsenosť s pestovaním priesad, ale spoznali i nové druhy zeleniny. 

      Deti mali zo svojich rastliniek veľkú radosť. Zistili tiež, že nie vždy sa pestovanie vydarí, a že na prácu záhradkára je potrebná trpezlivosť a húževnatosť. Vypestované záhradky za obe triedy sme odfotili a spolu s kresbou rastlinky- šampiónky fotografie odoslali do súťaže Kauflandu  pre školy.

      Svoje úspešne vypestované rastlinky si deti zobrali  domov, kde môžu pokračovať v presádzaní a starostlivosti.

                                                                   

      Mgr.Žáková Viera, Mgr. Oslejová Beáta

     • Čistý chotár a Deň Zeme 2022

     • Čistý chotár sme si prispôsobili na ,,čistý areál školy”. V  týždni pred Veľkou nocou sme po zime vyčistili všetky plochy od odpadkov, lístia, haluziny, šišiek a krtincov. Deň Zeme bol vyvrcholením nášho snaženia.

      22. apríl je každoročne venovaný Zemi. V modernom poňatí ide o ekologicky motivovaný sviatok, upozorňujúci ľudí na vplyv ničenia životného prostredia a rozvíjajúcu sa diskusiu o možných riešeniach zabrániť znečisteniu.

      Na vyučovaní sme sa venovali rôznym zaujímavým aktivitám a trocha sme aj pracovali.

     • Exkurzia ATLANTIS Levice 4.A a 2. stupeň

     • Dňa 21. 04. 2022  sa žiaci 2. stupňa a štvrtáci  zúčastnili exkurzie do ATLANTIS Levice. Ako prvé sme mali program o vesmíre a živote v kozme, kde sme sa dozvedeli, ako sa kozmonauti pripravujú na cestu do vesmíru a ako sa žije na vesmírnej stanici. Niektorí, a to dokonca aj deviataci, si obliekli skafandre a hrali sa na kozmonautov. Ďalej sme sa zahrali vo „svete bubliniek“, kde sme si vytvárali bubliny rôznych tvarov. Ľudské telo nám bolo predstavené do najmenších podrobností. Nemôžeme taktiež  zabudnúť, že v malom obchodíku sme si mohli nakúpiť darčeky od výmyslu sveta.

      Najkrajšia časť exkurzie nás čakala na ceste domov. Hurá, v McDonalde to bolo úžasné! Všetky dobroty sveta. Poriadne sme si oddýchli, doplnili zásoby energie a vyrazili sme domov.

      Ďakujeme vedeniu školy, pani učiteľkám a našim rodičom, že sme konečne po dvoch rokoch mohli byť aj inde ako v škole.

      Žiaci IX.A

     • Veľkonočné tvorenie

     • Šibi-ryby, mastné ryby,
      kus koláča od korbáča,
      ja chcem iba máličko,
      maľované vajíčko.

      Maľovanie vajíčok, pletenie korbáčov, pečenie tradičných veľkonočných koláčov či jarné upratovanie už tradične patrí k Veľkonočným sviatkom. Aj deti v školskom klube sa zapojili do týchto predveľkonočných aktivít. Najmladší družinári vystrihovali kuriatka, maľovali zajačikov. Dievčatá zdobili vajíčka a chlapci sa postarali o veľkonočnú výzdobu okien.

     • McDonalds Cup – 23. ročník futbalového turnaja žiakov 1.stupňa ZŠ

     • Vo štvrtok 7. apríla 2022 sa žiaci prvého stupňa zúčastnili okresného kola súťaže McDonalds Cup v Senici. Naši štyria futbalisti Mário Faltýnek, Filip Gazda, Denis Koch, Radovan Kallay a jedna futbalistka Viktória Sekáčová podali pekný herný výkon.

                  Ďakujeme za reprezentáciu školy a vynaložené úsilie.

     • Exkurzia do Atlantis Levice

     • V stredu 12. apríla sa prváci, druháci a tretiaci zúčastnili exkurzie do zážitkového centra Atlantis v Leviciach. Tu sa  preniesli  do čias dinosaurov, skúmali vesmír a tiež sa na chvíľu stali kozmonautmi či paleontológmi. Vyskúšali si  fyziku v praxi prostredníctvom  interaktívnych exponátov  a ako sa dá zatvoriť do bubliny objavili v bublinkovom raji. Všetko zakončili nákupom v obchodíku s rôznymi drobnými suvenírmi. Bol to jedinečný deň plný zážitkov a zábavy.

     • Pytagoriáda

     • Okresné kolo Pytagoriády

      V utorok 29.3. a v stredu 30.3. sa uskutočnilo okresné kolo matematickej súťaže Pytagoriáda v jednotlivých kategóriách podľa ročníkov. Z našej školy sa zúčastnili žiaci, ktorí boli úspešnými riešiteľmi  školského kola, ktoré sa uskutočnilo v decembri. Boli to: Sára Dosoudilová, Petronela Klvačová, Dalibor Králik a Teodor Križan  z 3.A, Karol Klásek z 5.A a Alexandra Fedorová z 8.A.

      Okresné kolo , podobne ako školské kolo, sa uskutočnilo online, žiaci súťažili v danom termíne a čase zo školy v učebni informatiky.

       Úspešnou riešiteľkou tohto kola sa stala Alexandra Fedorová z 8.A, ktorá vo svojej kategórii zo všetkých  zúčastnených žiakov okresu Senica získala 1. miesto. K úspechu jej srdečne blahoželáme!

       Všetkým zúčastneným patrí poďakovanie za reprezentáciu školy a zodpovednú prípravu na súťaž.

     • Testovanie 9

     • Oznam pre rodičov:

      Vážení rodičia,

      dňa 6.4.2022 (streda) sa koná na škole Testovanie 9. ročníka. Z tohto dôvodu žiaci 5. – 8.ročníka nemajú v tento deň vyučovanie. Žiaci 9.ročníka končia testovanie podľa harmonogramu o 11.50 hod. Školská jedáleň je v prevádzke len pre žiakov 1.stupňa a 9.ročníka. Žiaci 5. – 8.ročníka budú z obedov odhlásení.

      Organizácia:   TESTOVANIE 9 – 6. 4. 2022 (streda)

      Nástup žiakov do tried: 7,45 h

      Matematika

      8:00 – 8:10 h (10 min) úvodné pokyny k testovaniu a rozdanie OH

      8:10 – 8:20 h (10 min) rozdanie testov a oboznámenie sa s testom

      8:20 – 9:50 h (90 min) administrácia testu

      9:50 – 9:55 h (5 min) zozbieranie testov a OH

      9:55 – 10:20 h (25 min) prestávka

      Slovenský jazyk a literatúra

      10:20 – 10:25 h (5 min) úvodné pokyny k testovaniu a rozdanie OH

      10:25– 10:35 h (10 min) rozdanie testov a oboznámenie sa s testom

      10:35 – 11:45 h (70 min) administrácia testu

      11:45 – 11:50 h (5 min) zozbieranie testov a OH

     • Ocenenie vo výtvarnej súťaži Stromy našich otcov

     • Vo výtvarnej súťaži Stromy našich otcov získali ocenenie žiačky našej školy Simona Fedorová, Viktória Tomeková, Viktória Vráblová, Lucia Vráblová a Viktória Nemčeková pod vedením pána učiteľa Harnúška. Všetkým srdečne gratulujeme a ďakujeme za peknú reprezentáciu.

     • ŠKOLSKÁ KNIŽNICA V NOVOM ŠATE

     • V piatok 25. marca 2022 sme slávnostne otvorili „bránu“ našej vynovenej školskej knižnice. Erazmus Rotterdamský povedal: „Knižnica je raj!“ Takýmto rajom a krásnym miestom zároveň, kde sa môžeme z kníh vzdelávať alebo si pri nich oddýchnuť, sa stala aj naša knižnica. Dlhé roky čakala na skrášlenie, a to sa v tomto školskom roku podarilo. Vymaľované steny, nové knižničné regály, stropné osvetlenie, nábytok a vzdušný otvorený priestor vytvárajú atmosféru pohody a pokoja. 

      Pozvanie pri tejto príležitosti prijali aj pán starosta a spisovateľ Miroslav Búran, autor knihy pre deti Katkine dobrodružstvá. Rád odpovedal na otázky detí o tom, aký má vzťah ku knihám, čo rád číta, čo ho inšpiruje pri písaní a na mnoho ďalších.

      Veríme, že našu školskú knižnicu budú žiaci i učitelia často navštevovať. Je k dispozícii počas vyučovania, ale aj na voľnočasové aktivity.

      Pôvodná školská knižnica

      Takto prebiehala modernizácia školskej knižnice...

      ...a takýto bol jej výsledok, z ktorého sa veľmi tešíme!

      Za príjemné piatkové podujatie ďakujeme najmä pani vychovávateľke Janke Michalicovej, ktorá na škole zastáva  funkciu knihovníčky, ale i všetkým ostatným, ktorí priložili ruku k dielu.

     • Návšteva pána starostu pri príležitosti MDŽ

     • Pri príležitosti MDŽ dorazil do školy náš tradičný gratulant – pán starosta.  Aj tento rok nás prišiel potešiť kvietkom a milým slovom. Nechýbalo prianie pevného zdravia, pokoja a príjemných chvíľ strávených v kruhu blízkych. Ďakujeme.

     • Videonávod pre rodičov, ktorí budú podávať prihlášku na SŠ alebo 8-ročné gymnázium

     • Videonávod: NOVÝ na linku https://www.youtube.com/watch?v=f9Dcepl0ez0 je zverejnená informácia o postupe pri prijímacom konaní a vypĺňaní prihlášok na stredné školy.

      Vážení rodičia, v prípade akýchkoľvek nejasností alebo ak máte nejaký technický  problém pri vypĺňaní tejto prihlášky (napr. nemáte doma tlačiareň, skener....), možete ma kontaktovať cez Edupage alebo 0948 301 317- Vavrovičová.

       

      Posielam Vám tip na appku „STREDNÁ“ : https://www.stredna.sk/

      Žiaci základných škôl stoja pred dôležitým rozhodnutím, kam na strednú. Pomôcť im má aplikácia, ktorú si jednoducho stiahnu do svojich mobilov.

       

      - ŽIAKOM aplikácia pomôže: získať detailné informácie o stredných školách, spoznať svoje preferencie vďaka testu osobnosti, vytvárať si zoznam obľúbených škôl.

      - ŠKOLÁM aplikácia ponúka možnosť: odprezentovať svoju činnosť, priblížiť sa žiakom modernou formou.