• Odpadáčik- školské kolo

• 16.10.2019 ODPADÁČIK  alebo  Fantázia z odpadu –školské kolo

Žiaci 1.stupňa ZŠ Jablonica sa zapojili do súťaže s názvom Odpadáčik alebo Fantázia z odpadu, ktorú vyhlásilo Záhorské osvetové stredisko v Senici. Do školského kola sa zapojili nasledujúci:7 žiakov z 1.A: Králik Dalibor,Blažková Emma,  Klvačová Petronela, Hlatký Kristián, Dosoudilová Sára, Jurovatá Michaela, Teodor Križan, 12 žiakov z 2.A : Jamrichová Sofia, Jančovič Gregor, Cyprichová Laura, Poláčková Vanesa, Faltýnek Mário, Nemčeková Viktória, Galba Alex, Jantusová Jessica, Černek Marek, Medovičová Vanda, Fandel Erik,Nováková Mária, 4 žiaci z 3.A:Pernecká Sofia,Fedorová Simona, Drinková Anabela, Malík Ľubomír, 6 žiakov zo 4.A:Cablková Jana, Sláviková Paulína, Ďurišová Aneta, Ravas Adam, Mihelová Karolína, Kraváriková Kristína a Válková Veronika.

Žiaci vytvorili zaujímavé práce z odpadového materiálu. Našli sme tu zvieratká, dopravné prostriedky, sladkosti, futbalistu, robotov, predmety dennej potreby, ozdobné predmety, hračky, ktoré boli vyrobené z materiálov, ktoré by sme inak hodili do koša. Všetky práce sme vystavili na chodbe B pavilónu, aby sa mohli potešiť a inšpirovať aj ostatní žiaci a rodičia. Všetci žiaci dostali Pochvalný list a postupujúci sladkú odmenu.Do Senice postúpilo 6 prác:

Slon  - Dalibor Králik 1.A

Kinder- robot – Teodor Križan1.A

Žralok –Erik Fandel 2.A

Futbalista – Gregor Jančovič 2.A

Trúba – Vanda Medovičová 2.A

Žirafa – Ľubomír Malík 2.A

Torta – Veronika Válková 4.A

Vyhodnotenie a výstava sa uskutoční v novembri v ZOS Senica. Prajeme si, aby sa naše práce porote páčili!

Mgr. Viera Žáková, učiteľka 1.stupňa

•   Ako som prežila piatok 27.9 2019

•

So školou sme išli na exkurziu do Smoleníc. Musím povedať, že to bola zatiaľ najlepšia exkurzia akú som kedy zažila. Od školy sme išli autobusom rovno do Smoleníc na miesto určenia. V autobuse bolo veselo.

Prvá zastávka bolo múzeum Molpír. Prišli sme o niečo skôr, tak sme sa išli trošku prejsť. Ale čo čert nechcel, začalo popŕchať. Našťastie len trošičku. Nadesiatovali sme sa. V múzeu nás privítala veľmi milá pani. Rozdelili sme sa na dve polovice. Prvá polovica, čiže my ôsmaci sme išli ako prví. Pani nám ukázala rôzne predmety z praveku, starodávne šperky, starodávne knihy, aj fotografie významných  osobností. Našťastie sme mohli fotiť. Po prehliadke išla druhá skupina, šiestaci a my sme išli zatiaľ do inej miestnosti, kde boli vypchaté zvieratá,   mušle a všelijaké kamene. Keď sme boli na odchode podpísali sme sa do knihy návštev (samozrejme len kto chcel).  A dokonca sme si mohli kúpiť aj suvenír.

Nastúpili sme do autobusu. Druhá zastávka bola Včelovina. Pri vchode nás privítal veľmi milý pán. Ukázal nám miesto kde sme si mohli odložiť veci. Potom sme išli ku včeliemu hotelu, kde nám povedal čo nás čaká. Po úvode sme išli k miestu kde bolo veľa rôznych včelích úľov. Ukázal nám, ktoré boli tie najstaršie. Neskôr sme sa premiestnili k sudom kde sme si spravili skupinovú fotku. Pokračovali sme  do kolosea. Tam to bolo zaujímavé. Po koloseu sme išli ochutnávať medy. Mne úprimne chutili všetky 3. Boli vynikajúce. Po malej ochutnávke sme si išli sadnúť do vnútra, kde nám druhý pán hovoril o včeliach,  ako vyzerajú a ako vyrábajú med. Po tom ako dohovoril sme si mohli ísť kúpiť medy, sviečky, kľúčenky.. jednoducho suveníry. Po tom ako sme nakúpili nastúpili sme do autobusu a išli  do školy. Zjedli sme chutný obed v školskej jedálni a v šiestej triede  zhodnotili s pani učiteľkami Hamerlíkovou a Čapkovou dnešný deň. Zazvonilo a my sme išli domov.

Daniela Michálková  8.A

• Majstrovstvá okresu v cezpoľnom behu

Dňa 25.09.2019 sa v Šaštíne Strážoch konali majstrovstvá okresu v cezpoľnom behu trojčlenných družstiev. Z našej školy sa majstrovstiev zúčastnili:

Chlapci: 8. ročník- Marcel Olah, 9. Ročník- Gregor Masár

Dievčatá: 6. ročnik -  Adela Gbelcová, Diana Martišová,  9. ročník - Lucia Režnáková

V súťaži družstiev sa naše dievčatá umiestnili na prvom mieste a postúpili na majstrovstvá trnavského kraja, ktoré sa uskutoční 03.10.2019 v Piešťanoch.

Absolútnou víťazkou v kategórii dievčat sa stala Lucia Režnáková.

Všetkým zúčastneným srdečne gratulujeme za reprezentáciu našej školy!