• Technika – exkurzia

• 29. marca navštívili žiaci 6. a 7. ročníka miestnu firmu Jozef Hazucha – Výroba pružín Jablonica.

Táto malá rodinná firma má na slovenskom trhu dlhoročnú tradíciu. Manželia Hazuchovci nám venovali vzácny čas, so zanietením porozprávali o výrobkoch i pracovných postupoch, trpezlivo všetko vysvetľovali a ukazovali. Dozvedeli sme sa, že firma vyrába pružiny z oceľovej pásky, z nerezovej pásky, pružiny zámkové, pružiny do roliet, tvarové pružiny z drôtu, objímky a iné.

Videli sme na vlastné oči, ako sa materiál mení na výrobok. Získali sme veľa nových poznatkov.

• Návšteva z Osuského

• V piatok 24. marca do našej školy zavítali žiaci z Osuského, ktorí prijali naše pozvanie a rozhodli sa stráviť deň s nami. Po príchode ich čakala prehliadka školy a jednotlivých učební. Časť prvej hodiny strávili v učebni informatiky. Počas dopoludnia mali možnosť vidieť a zažiť vyučovanie s našimi žiakmi. Nechýbali ani športové súťaže v telocvični a na multifunkčnom ihrisku. Žiaci zistili, že aj keď sú z rôznych škôl, majú veľa spoločného a môžu sa od seba veľa naučiť. Veríme, že sa im u nás páčilo.

• „Poďme spolu do knižnice“

• Vo štvrtok 9. marca družinári navštívili v rámci mesiaca knihy obecnú knižnicu. Pani knihovníčka deti oboznámila s prostredím knižnice, vysvetlila im, že požičiavanie kníh má svoje pravidlá a ako s knihami zaobchádzať.

Školská knižnica pripravila pre žiakov 1. a 2. stupňa čitateľskú aktivitu pod názvom - Akú knihu čítam - . Naši čitatelia tak mali príležitosť oboznámiť spolužiakov so svojou obľúbenou knihou a zároveň ich motivovať k tomu, aby si niektorú z kníh prečítali.

Najmladší čitatelia - prváci sa vydali poznávať svet rozprávok Čitateľským chodníčkom.

• Hurbanov pamätník - obvodné kolo

• Dňa 8. 3. 2023 sa uskutočnilo obvodné kolo 55. ročníka umeleckého prednesu slovenskej poézie a prózy Hurbanov pamätník (Senica okolie).

Žiak 2.A Filip Samek obsadil v 1. kategórii poézia pekné 3. miesto.

Gratulujeme Filipkovi a prajeme mu, nech si naďalej rozvíja pekný vzťah k literatúre.

• Testovanie 9/ Riaditeľské voľno 2. stupeň

• Dňa  22. marca 2023 (streda) o 8.00 hsa uskutoční povinné testovanie žiakov 9. ročníka - T9 2023.
            - Žiaci musia byť v škole najmenej 15 minút pred začiatkom testovania (7:45).

NÁHRADNÝ TERMÍN pre žiakov, ktorí sa z objektívnych dôvodov nemohli zúčastniť
            riadneho termínu, je 4. apríl 2023 v krajských mestách - Trnava.
                 Povolené pomôcky: kalkulačka, rysovacie pomôcky, modré alebo čierne guľôčkové pero.
                 Zakázané pomôcky: mobilné telefóny, výpisky, študijné materiály, učebnice a pod.

/Bližšie informácie o T9 2023 nájdete TU./

!!! Z tohto dôvodu budú mať žiaci 2. stupňa riaditeľské voľno!!!

• SPEED BADMINTON

• Speed badminton, známy aj ako crossminton, je dynamický a rýchly šport, ktorý kombinuje prvky tenisu, squashu a tradičného badmintonu. Je výbornou formou kondičného tréningu, ktorý zlepšuje koordináciu, rýchlosť, obratnosť a vytrvalosť hráčov. Speed badminton je šport, ktorý môže hrať každý bez ohľadu na vek a úroveň zručností. Okrem toho, že je to výborná forma tréningu, je to aj zábavná aktivita.

Dňa 15.02.2023 sa konal v našej škole turnaj v SPEED BADMINTONE. Za ocenenia pre najlepších hráčov ĎAKUJEME OBCI JABLONICA.

V kategórii mladší žiaci sa zúčastnilo 14 účastníkov.

Poradie:

1.      Kabaňa Lukáš

2.      Klásek Karol

3.      Poláčková Vanesa

V kategórii starší žiaci sa zúčastnilo 21 účastníkov.

Poradie:

1.      Ondrúšek Matias